• JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Godzina kodowania z Minecraft

W tym roku nasza szkoła bierze udział w Godzinie Kodowania. Jest to inicjatywa organizowana przez Microsoft przy współpracy z Code.org w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week) w dniach 4-10 grudnia.

 

W tym roku na Godzinę Kodowania z Minecraft przygotowana został lekcja, w której uczestnicy poznają nową postać Agenta Minecraft i tworzą kod, który pomoże ich Agentowi pokonać przeszkody w grze. Podczas zajęć uczniowie klas czwartych mają możliwość nauczyć się podstaw kodowania, a także rozwiązywania problemów i krytycznego myślenia.

 

Kordynatorem akcji w szkole jest nauczyciel informatyki, pani Bożena Marchlińska.

 

Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie projektu.

dz2

zapisy

ava

projekt i wykonanie: synermedia.pl
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Facebook Slider