101 lat Niepodległej

13 listopada zakończyliśmy świętowanie 101 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Tak naprawdę obchody rozpoczęliśmy już w piątek 8 listopada, gdy o godz. 11:11 wszyscy uczniowie zaśpiewali na szkolnych korytarzach Hymn Narodowy. W ten sposób włączyliśmy się w ogólnopolską akcję #SzkołaDoHymnu.

11 listopada delegacja uczniów brała udział w Gminnych Obchodach Święta Niepodległości: Mszy św. w intencji Ojczyzny oraz uroczystościach przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego.

12 listopada uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w akademii poświęconej Odzyskaniu Niepodległości. Początek akademii przygotowało koło teatralne pod kierunkiem p. Joanny Wilczyńskiej. Uczniowie zaprezentowali piękny i wzruszający taniec z Flagą. Po nim obejrzeliśmy przedstawienie, w którym klasa 5h przygotowana przez p. Annę Wilk zaprezentowała w skrócie dzieje naszego państwa – od jego powstania poprzez rozbiory i walkę o niepodległość aż do zakończenia I wojny światowej i odzyskania wolności. Oprawę muzyczną akademii przygotował szkolny chór pod kierunkiem p. Andrzeja Kochańskiego

13 listopada w sali gimnastycznej odbył się II Szkolny Festiwal Pieśni i Piosenek Patriotycznych dla klas 4 – 6 zorganizowany przez zespół nauczycieli humanistów. Każda klasa przygotowała i zaprezentowała wybraną przez siebie pieśń patriotyczną. Podczas prezentacji nie zabrakło choreografii i kostiumów odpowiednich dla charakteru pieśni. Jury nie miało łatwego zadania, ale wyłoniło zdobywcę nagrody głównej - wycieczki do skansenu wojskowego i udziału w pikniku wojskowym oraz przyznało dwa wyróżnienia.

Wyniki Festiwalu:

Nagroda główna – klasa 5d – piosenka „Taki kraj”

Wyróżnienia:

Klasa 6g – piosenka „Dziewczyna z granatem”

Klasa 6f – piosenka „Szara piechota”

Gratulujemy nie tylko zwycięzcom i wyróżnionym, ale wszystkim uczestnikom Festiwalu!