Ekologicznie i sportowo

15 października w hali sportowej uczniowie naszej Szkoły wraz z nauczycielem wychowania fizycznego p. Piotrem Marszałkiem wzięli udział w spotkaniu edukacyjnym z Agnieszką Rylik. Spotkanie odbywało się w ramach projektu edukacyjno – ekologicznego „Naładuj akumulatory z Agnieszką Rylik”.

Jest to projekt, który ma na celu szerzenie wiedzy z zakresu recyklingu i właściwego postępowania ze zużytymi bateriami oraz akumulatorami, w szczególności tymi niebezpiecznymi dla środowiska, jakimi są akumulatory samochodowe. Energetyczną ambasadorką projektu jest Agnieszka Rylik - mistrzyni świata w boksie zawodowym. Podczas spotkania uczniowie – uczestnicy projektu wzięli udział w lekcji przyrody połączonej z lekcją wf-u. Dowiedzieli się, co kryje w sobie akumulator samochodowy i jak powinno się prawidłowo postępować, kiedy się już zużyje. Nie zabrakło też tego, co dzieciaki lubią najbardziej, czyli konkursów i zabaw sportowych prowadzonych pod czujnym okiem polskiej mistrzyni. Kolejnym etapem projektu będzie wielki finał w dniu 27 listopada na PGE Stadionie Narodowym.