Dzieci mają swoje prawa!

20 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Pamiętamy o tym i w naszej szkole, dlatego klasy pierwsze, drugie i trzecie uczestniczyły w akademii poświęconej prawom dzieci.

Wlaściwie były to dwie akademia. Pierwsza (dla pierwszej zmiany) miała miejsce we wtorek 20 listopada, przygotowała ją klasa 1c pod kierunkiem pani Moniki Węcławiak. Druga akademia (dla drugiej zmiany) odbyła się w czwartek 22 listopada. Została przygotowana przez uczniów klasy 2a pod opieką pani Zofii Ołdakowskiej.

„Mogę bawić się i uczyć” przypominały dzieciaki swoje prawa. Dzień 20 listopada nie jest przypadkowy – jest to dzień, w którym została uchwalona Konwencja o Prawach Dziecka. Warto pamiętać, że inicjatorem Konwencji była właśnie Polska.