• JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Raz na 100 lat

 

W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości. To ważne wydarzenie czciliśmy w naszej szkole na różne sposoby.

Zaczęło się od patriotycznej dekoracji. Drzwi i okna przyozdobiły elementy nawiązujące do symboli narodowych, daty odzyskania wolności, patriotycznych haseł. 9 listopada (piątek) wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji śpiewania polskiego hymnu narodowego. Punktualnie o godzinie 11:11 cała szkoła rozbrzmiała „Mazurkiem Dąbrowskiego”– klasy czwarte śpiewały w sali gimnastycznej (podczas konkursu, o którym za chwilę), pozostałe klasy w swoich salach lekcyjnych – przy otwartych drzwiach. Z okazji tak ważnej rocznicy odbył się też festiwal piosenki patriotycznej dla klas czwartych, piątych i szóstych. Każda klasa przygotowała i zaprezentowała pieśń patriotyczną oraz krótką informację dotyczącą piosenki (kiedy powstała, kto jest autorem itp.). Można było usłyszeć tradycyjne, znane wszystkim pieśni (np. „Pałacyk Michla”, „Pierwsza kadrowa”), ale także współczesne utwory („Flaga”). Niektórzy wykonawcy przygotowali także kostiumy i dekoracje, aby jeszcze bardziej podkreślić charakter tego wyjątkowego dla wszystkich Polaków święta.

W niedzielę (11 listopada) delegacja uczniów uczestniczyła w gminnych uroczystościach rocznicy niepodległości – Mszy świętej w intencji Ojczyzny, uroczystościach na Placu Piłsudskiego, podczas których złożone zostały kwiaty pod pomnikiem jednego z ojców niepodległości.

We wtorek (13 listopada) uczestniczyliśmy w akademii przygotowanej przez klasę 5e pod kierunkiem wychowawcy pana Piotra Marszałka, oprawą muzyczną zajął się chór szkolny kierowany przez pana Andrzeja Kochańskiego. Tytuł przedstawienia brzmiał „Pociąg do wolności”, a poszczególne stacje nawiązywały do wydarzeń od utraty niepodległości w wyniku rozbiorów poprzez powstania, I wojnę światową aż do odzyskania niepodległości.

Podsumowaniem naszego Roku Niepodległości będzie gazetka szkolna, której pierwszy numer ukaże się już wkrótce.

  

 

dz2

zapisy

ava

projekt i wykonanie: synermedia.pl
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Facebook Slider