Widoczny czyli bezpieczny

We wtorek 30 października w naszej szkole miało miejsce spotkanie dla klas V – VI prowadzone w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Zawitali u nas przedstawiciele lokalnych władz, policji, straży pożarnej oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Podczas spotkania uczniowie otrzymali elementy odblaskowe, prezentowali swoje umiejętności jazdy na rowerze podczas pokonywania specjalnie przygotowanego toru rowerowego. Pod okiem strażaków ćwiczyli umiejętność udzielania pierwszej pomocy, a policjanci omawiali rodzaje zagrożeń, na jakie dzieciaki są narażone oraz sposoby ich unikania.