Abrakadabra, hokus pokus

Jak wyprodukować pastę dla słoni? Jak szybko zmienić kolor cieczy? Dlaczego podłoga pali się, ale nie spala? Czy ogień zawsze jest pomarańczowo – czerwony? Na te i wiele innych zagadnień można było znaleźć odpowiedź podczas Naukowego Show, które miało miejsce w naszej szkole 9 marca.

Przez trzy godziny trzy wybrane klasy kolejno oglądały zapierające dech w piersiach pokazy chemiczne. Na naszych oczach, niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, woda zmieniała swój kolor (wcale niczego tam się nie sypało!), buchała para, płonął niebieski ogień, a paląca się w sali podłoga wcale się nie spaliła. Mieliśmy okazję poznać również dawne metody charakteryzacji, kiedy na naszych rękach po dotknięciu umoczonym w cieczy patykiem pojawiała się imitacja rany… To jednak nie były czarodziejskie sztuki, pokaz odbywał się w ramach projektu „Kreatywny uczeń – innowacyjna szkoła”, który realizowany jest w naszej szkole od początku roku szkolnego.