• JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Dodatkowe zadania z Logomocji

Za rozwiazanie zadań dodatkowych można otrzymać ocenę celujacą. Proszę o przyniesienie na zajęcia lub przesłanie e-mailem ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) pliku z rozwiązaniem lub napisanej treści procedury.

 

Zadania 3, 4, 5, 6 pochodzą z konkursu informatycznego MiniLogia dla uczniów szkół podstawowych.

  

 

Zadania 5 i 6

 

Zadania 3 i 4

 

Wskazówka do zadania 4.

Bok kwadratów w środku rysunku wynosi (:n/4)*pwk 2

Bok kwadratów w rogach rysunku wynosi (:n/16)*pwk 2

pwk 2 oznacza pierwiastek kwadratowy z 2

 

 

Zadanie 1.

Napisz procedurę GWIAZDA :a, która będzie tworzyła pokazany rysunek. Parametr :a określa długość boku trójkąta. Kolory tójkatów mają być takie, jak na rysunku.

Gwiazda

Zadanie 2.

 Wykorzystując polecenie koło napisz procedurę korale :n, gdzie :n oznacza liczbę korali na sznurku, której wywołaniem będzie poniższy rysunek wykonany na środku ekranu. W procedurze wykorzystaj polecenie Powtórz. Średnica jednego koralika wynosi 30, koraliki są malowane losowo wybranym kolorem, długość sznurków z prawej i lewej strony wynosi po 30.

korale

dz2

zapisy

ava

projekt i wykonanie: synermedia.pl
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Facebook Slider