• JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Kreatywne malowanie kl IIa

5 marca na naszych zajęciach rozmawialiśmy o zdrowiu: jak o nie bdać? czy jest potrzebne? czy mamy na nie wpływ? czy czynnikim zewnętrzne mają wpływ na nasze zdrowie?

Tak dotarliśmy do wniosków, że na nasze zdrowie ma wpływ wszystko to co Nas otacza. Pory roku i panująca wtedy aura też ma wpływ na nasze zdrowie. Jesień i zima to sezony chorobowe: wtedy najwięcej ludzi choruje w związku z wachaniem temperatur, chłodem, wiatrami, częstymi opadami, małą ilością światła słonecznego, zdecydowanie rzadszym przebywaniem na powietrzu. Natomiast wiosna i lato sprzyjają naszemu zdrowiu: słoneczko wspomaga produkcję witaminy D w naszym oragniźmie, panują wyższe tmperatury, chętniej wychodzimy z domów na dwór, uprawiamy więcej sportów na powietrzu, spożywamy większe ilości zdrowych świeżych warzyw i owoców. W związku z tym stworzylismy naszą pracę plastyczną na temat: Cztery Pory Roku. Podzieliliśmy sę na zespoły i przystąpilismy do pracy. Malowanie na folii ot niewinna i prosta zabawa, której oddaliśmy się z wielką uciechą, a która to trochę niespodziewanie przekształciła się w wielozmysłowe pole doświadczalne oraz okazję do artystycznych uniesień. Malowanie na folii dostarczyło nam wielu głębokich bodźców: dotykowych, słuchowych, wzrokowych – tak bardzo istotnych dla zrównoważonego rozwoju młodego człowieka. Było także okazją do plastycznego wyżycia się, przeżywania sztuki w różnych jej aspektach oraz ćwiczeń manualnych, co ostatecznie zaowocowało pięknymi wytworami.

dz2

zapisy

ava

projekt i wykonanie: synermedia.pl
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Facebook Slider