Szkolny konkurs pięknego czytania dla klas 3

Regulamin Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania dla klas III

Cele konkursu:
- promocja czytelnictwa,
- budzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą,
- stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności oraz porównanie ich z umiejętnościami innych,
- kształtowanie umiejętności pięknego czytania,
- uczenie rywalizacji w miłej atmosferze.

Przebieg konkursu:

I ETAP (eliminacje klasowe do 2 marca 2018)
- w konkursie biorą udział uczniowie klas III ( uczniowie wytypowani są przez wychowawców – są to maksymalnie 2 osoby z każdej klasy).
Zgłoszenia od wychowawców przyjmuje p. Alicja Nowak w bibliotece szkolnej.

II ETAP (data zostanie podana w terminie późniejszym)
- uczestnicy konkursu zobowiązani są do przygotowania fragmentu dowolnej książki, następnie uczestnicy przeczytają wybrany fragment (prezentacja tekstu nie powinna przekraczać minuty ),
- następnie każdy uczestnik wybiera los, na którym zapisany jest numer zestawu – proza + poezja, który należy pięknie odczytać po krótkim przygotowaniu się,
- podczas czytania ocenie podlegać będzie: płynność, tempo i bezbłędność czytania oraz wyrazistość i dykcja, a także interpretacja czytanego tekstu.

Serdecznie zapraszamy organizatorzy konkursu:
Dorota Uścińska
Aneta Bielska