• JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Mikołajki w teatrze

Z okazji zbliżających się MIKOŁAJEK klasa 2a wybrała się na wycieczkę do Teatru Kamienica, na spektakl pod tytułem ,,Pomocnicy Świętego Mikołaja- Prot i Filip". Choć pogoda początkowo spłatała nam figla i od rana sypał śnieg, to okazało się, że stał się on pięknym wstępem i scenerią do tego co Nas czekało.

Pomocnicy Świętego Mikołaja- Prot i Filip wykazali się talentem muzycznym wymyślając przy pomocy publiczności nową kolędę o opłatku. Śmiechom nie było końca! W spektakl wplecionych zostało wiele międzynarodowych świątecznych przebojów w nowej polskiej wersji oraz nasze tradycyjne kolędy. Chwilę później w teatrze cieni zobaczyliśmy podróż Świętej Rodziny do Betlejem i narodziny Jezusa w stajence, wizytę pasterzy i ich zwierząt. Dzieci były zachwycone tą formą przedstawienia.

Wraz z niesforną, ale uroczą dwójką przyjaciół, napisaliśmy list do Mikołaja, zorganizowaliśmy kulig, udekorowaliśmy świąteczne drzewko i śpiewaliśmy kolędy. Aktorzy w każdej scenie uruchamiali kreatywne myślenie i sprawiali, że dzieci nie były tylko biernymi obserwatorami, ale małymi współtwórcami spektaklu. Przedstawienie w miły sposób przywołało świąteczny nastrój i uśmiech na twarzach dzieci. Godzina spędzona w przytulnych wnętrzach Teatru Kamienica uprzyjemni czas przygotowań do Bożego Narodzenia i oczekiwania na ten magiczny, świąteczny czas.

 

performance l Zaslepka Pomocnicy

dz2

zapisy

ava

projekt i wykonanie: synermedia.pl
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Facebook Slider