• JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Tydzień 21/2

Rozwiązanie zadania należy przekazać p. A. Wilk lub przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  najpóźniej do piątku 15 maja 2015 r.

 

 

KLASA IV

Na półce u czarnoksiężnika stoi 9 ksiąg. Każda kolejna księga ma o 50 stron więcej niż poprzednia. Księga środkowa i księga stojąca bezpośrednio przed nią maja razem tyle samo stron co ostatnia księga. Ile stron ma środkowa księga?

KLASA V

Wieża Eiffla ma 300,5 m wysokości. Dom, w którym mieszka Paweł ma 6,8 m wysokości. Wyobraź sobie, że obok wieży Eiffla ustawiono jeden na drugim 43 domy takie jak dom Pawła, a na dachu ostatniego stanął Paweł. Czy Paweł mógłby spojrzeć na wieżę Eiffla z góry?

 

KLASA VI

Garnek zawierający groch z kapustą waży 4,5 kg. Pusty garnek waży 2 kg, a kapusta waży 4 razy więcej niż groch. Ile waży kapusta, a ile groch?

dz2

zapisy

ava

projekt i wykonanie: synermedia.pl
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Facebook Slider