• JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Tydzień 17/2

Rozwiązanie zadania należy przekazać p. A. Wilk lub przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  najpóźniej do piątku 17 kwietnia 2015 r.

 

 

 

KLASA IV

Kasia narysowała bałwana. Składał się z trzech kół położonych jedno na drugim. Promień górnego koła był o 5 mm mniejszy od promienia koła środkowego, a promień koła środkowego był o 1 cm mniejszy od promienia koła dolnego.
Cały bałwan miał wysokość 16 cm. Jaki promień miało każde z kół?

 

KLASA V

Czy prawdą jest, że jeśli liczbę 1/256 zamienimy na ułamek dziesiętny, to na drugim i piątym miejscu po przecinku będzie taka sama cyfra?  Jeśli tak, to jaka? Zapisz odpowiednie obliczenia.

 

KLASA VI

Jedna łyżeczka do herbaty ma pojemność 5 ml. Lekarz zalecił Patrycji, aby przyjmowała syrop przez 7 dni, 3 razy dziennie po 2 łyżeczki. W jednej butelce mieści śię 0,125 litra syropu. Ile co najmniej takich butelek musi kupić Patrycja?

dz2

zapisy

ava

projekt i wykonanie: synermedia.pl
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Facebook Slider