• JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Tydzień 16/2

Rozwiązanie zadania należy przekazać p. A. Wilk lub przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  najpóźniej do piątku 27 marca 2015 r.

 

 

 

KLASA IV

Plan w skali 1 : 500 przerysowano zmniejszając wszystkie wymiary dwukrotnie. Jaką skalę należałoby wpisać na tak otrzymanym planie?

 

KLASA V

Znajdź liczbę mniejszą od 1, której cyfra części setnych jest 3 razy większa od cyfry części dziesiątych i 3 razy mniejsza od cyfry części tysięcznych.

 

KLASA VI Pan Kowalski chce kupić nowe mieszkanie, które kosztuje 150 tys. zł. W banku może pożyczyć albo kwotę 2,75 razy większą niż jego roczne zarobki, albo kwotę równą 70 % wartości mieszkania. Pan Kowalski zarabia miesięcznie 2 tys. zł. Przy której z dwóch wersji otrzyma większą kwotę?

dz2

zapisy

ava

projekt i wykonanie: synermedia.pl
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Facebook Slider