• JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Tydzień 15/2

Rozwiązanie zadania należy przekazać p. A. Wilk lub przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  najpóźniej do piątku 20 marca 2015 r.

 

 

 

KLASA IV

W Akademii Pana Kleksa wszyscy uczniowie mają imiona na literę A. Uczy się tam czterech Adamów, pięciu Aleksandrów, trzech Andrzejów, trzech Alfredów, sześciu Antonich, jeden Artur i jeden Anastazy. Jaką część uczniów stanowią chłopcyo imieniu Alfred?

 

KLASA V

Dwudziestogramowa porcja lodów truskawkowych zawiera 0,001 g witaminy C. Dzienne zapotrzebowanie organizmu
na witaminę C wynosi 0,075g. Czy zjadając codziennie 1 kg lodów truskawkowych, dostarczylibyśmy organizmowi wystarczającą dawkę tej witaminy?

 

KLASA VI

Przyjmijmy, że talerz zawiera 3/8 litra zupy, a łyżką można nabrać 0,01 litra. Ile razy trzeba podnieść łyżkę do ust, aby zjeść pełen talerz zupy?

dz2

zapisy

ava

projekt i wykonanie: synermedia.pl
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Facebook Slider