MegaMisja

Od września, w naszej szkole realizowany jest ogólnopolski program edukacyjny MegaMisja. Jest to program skierowany do świetlic szkolnych, do nauczycieli oraz dzieci w wieku 6-10 lat, które spędzają czas w świetlicy i uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych.

Celem programu jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji wychowawców świetlic oraz ich uczniów. Dzieci uczą się, jakie treści można publikować w Internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w Internecie.Współpraca między dziećmi, twórcza dyskusja w trakcie zajęć i zabawa przyspieszają nabywanie cyfrowych kompetencji.

MegaMisja nie polega jedynie na zajęciach przy komputerze - uczniowie rysują, wycinają, dyskutują. W ten sposób ćwiczą także ważne kompetencje społeczne: umiejętność współpracy i osiągania kompromisów. Zajęcia MegaMisji odbywają się raz w tygodniu, przez 10 miesięcy w roku. Za zrealizowanie zadań świetlica zdobywa punkty i wymienia je na nagrody: sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, gry edukacyjne dla dzieci, które wzbogacają wyposażenie świetlicy.

Pomysłodawcą i autorem programu MegaMisja jest Fundacja Orange. Program został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji. Honorowymi ambasadorami programu są: Magdalena Kumorek – aktorka teatralna i filmowa oraz wokalistka, a także Grzegorz Kasdepke, autor bestsellerowych książek dla dzieci.

Zajęcia z MegaMisji prowadzi pani Beata Skolimowska, wychowawczyni świetlicy. Dotychczas odbyło się 7 spotkań. Relację z zajęć można obejrzeć na stronie  https://platforma.megamisja.pl/swietlica/profil/162 oraz w naszej galerii: