21 października 2014 roku, na świetlicy szkolnej odbyła się ważna uroczystość. W szeregi świetliczaków wstępowali uczniowie klas pierwszych. Uroczystość przygotowała pani Monika Węcławiak.

Najpierw wybrane dzieci z klas II i III dodały otuchy pierwszakom śpiewając im wesołą piosenkę i deklamując wierszyki. Pierwszaki musiały przejść trzy próby: próbę uśmiechu, próbę wiedzy i próbę znajomości regulaminu obowiązującego na świetlicy. Najtrudniejsza okazała się próba uśmiechu. Niełatwo się uśmiechnąć po zjedzeniu plasterka cytryny.

Po udanym przejściu wszystkich trzech prób, pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane na świetliczaka. Każdy otrzymał certyfikat świetliczaka i gratulacje od wszystkich wychowawców. Na koniec coś słodkiego, żeby jak najszybciej zapomnieć o "kwaśnej" próbie.

Z certyfikatem w ręku i uśmiechem na buzi pierwszaki- swietliczaki wróciły do swoich codziennych zajęć.