Przybywa uczniów którzy nie przestrzegają zasad estetycznego pisania, co nastręcza nie tylko wiele kłopotów samym dzieciom ale także i nam - nauczycielom, którzy wytwory grafomotoryczne dzieci odczytują. Udział w programie należy traktować jako proces aktywny lecz długotrwały. Każde bowiem dziecko - w tym z zaburzeniami grafomotorycznymi - może mieć inne tego stanu przyczyny zatem i różne tempo dochodzenia do przestrzegania zasad poprawnego zapisu grafomotorycznego. Nie zrażajmy się żmudną pracą w tym zakresie, gdyż: pomagając dzieciom - pomagamy samym sobie.

Udział nauczycieli w programie zaburzeń typu grafomotorycznego - materiał przygotowany przez panią Bożenę Gromadzką