• JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Kanadyjska gazeta „The Toronto Star” opublikowała artykuł, z którego wynika, że każdy, kto dużo mówi — na przykład nauczyciel — jest narażony na kłopoty z głosem lub jego utratę.

 

Struny głosowe mogą też nadwerężyć sobie ludzie, którzy przebywają w hałaśliwym otoczeniu i jeśli chcą być słyszani, muszą stale krzyczeć (np. uczniowie). Szkodliwy dla głosu bywa również szept oraz nawyk chrząkania. Zaleca, by nie zwlekać z działaniem, aż sprawa stanie się poważna, i by dbać o właściwą postawę ciała, co zmniejsza napięcie mięśni szyi i barków. Koniecznie trzeba stale zwilżać gardło – popijając przez cały dzień wodę lub wywar z siemienia lnianego.

dz2

zapisy

ava

projekt i wykonanie: synermedia.pl
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Facebook Slider