Prawidłowe żywienie dzieci w wieku szkolnym jest szczególnie istotne, gdyż znajdują się one w tym okresie w fazie intensywnego wzrostu i dojrzewania. Dla utrzymania wzrostu i rozwoju fizycznego oraz intensywnej pracy umysłowej podczas szkolnych lekcji

niezbędne jest dostarczenie odpowiedniej ilości energii, białka, kwasów tłuszczowych, węglowodanów oraz witamin i składników mineralnych, zwłaszcza witamin A, C i D oraz wapnia.

Więcej mozna przeczytać w materiale przygotowanym przaz panią Janinę Zofię Borko, nauczycielkę wychowania fizycznego:

Żywienie dzieci i młodzieży podczas pobytu w szkole