Zaproszenie do udziału w "Programie wzmacniania rodziny - warsztaty dla dzieci i ich rodziców"

Zapraszamy rodziców dzieci w wieku 10-13 lat do udziału wraz z dziećmi w warsztatach „Programu wzmacniania rodziny”.

Spotkania odbywać się będą w poniedziałki (7 spotkań) w godz. 17.15-19.15 w dniach: 16.09.19, 23.09.19, 30.09.19, 07.10.19, 14.10.19, 21.10.19, 28.10.19

Każde spotkanie będzie się składać z dwóch sesji.

W pierwszej części w osobnych salach spotkają się rodzice i dzieci, a w drugiej - wszyscy razem.

Warsztaty będą prowadzone aktywnymi metodami: burzy mózgów, zabaw i gier oraz oglądania na DVD typowych scenek z życia rodzinnego, co wiąże się z ograniczeniem liczby uczestników.

Celem warsztatów jest: doskonalenie komunikacji między członkami rodziny, wzajemne docenianie się, rozwijanie u dzieci postawy prozdrowotnej.

Przykładowe tematy sesji dla rodziców, dzieci, wspólnej, rodzinnej:

• „Miłość i granice” - cele i marzenia, wspieranie celów i marzeń,
  • „Ustalanie zasad domowych” – docenić rodziców, docenić członków rodziny,
  • „Budowanie mostów” - radzenie sobie z presją rówieśniczą, rozwijanie komunikacji wewnątrz rodziny.

Zgłoszenia chęci udziału prosimy kierować do pani pedagog Ireny Maćkowiak e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 690 879 149 do 11 września 2019 r.

O udziale decyduje pierwszeństwo zgłoszenia.

Prowadzące: pedagog Irena Maćkowiak, psycholog Jolanta Mirosław, psycholog Iwona Korzeniewska