Program wzmacniania rodziny - warsztaty dla dzieci i ich rodziców

Zapraszamy rodziców dzieci w wieku 10-13 lat do udziału wraz z dziećmi w warsztatach „Programu wzmacniania rodziny”.

Spotkania odbywać się będą we wtorki w godz. 16.00-18.00 w maju i czerwcu 2019 r.

Każde spotkanie będzie się składać z dwóch sesji. W pierwszej części w osobnych salach spotkają się rodzice i dzieci, a w drugiej - wszyscy razem.

Warsztaty będą prowadzone aktywnymi metodami: burzy mózgów, zabaw i gier oraz oglądania na DVD typowych scenek z życia rodzinnego, co wiąże się z ograniczeniem liczby uczestników.

Celem warsztatów jest: doskonalenie komunikacji między członkami rodziny, wzajemne docenianie się, rozwijanie u dzieci postawy prozdrowotnej.

Przykładowe tematy sesji dla rodziców, dzieci, wspólnej, rodzinnej:

• „Miłość i granice” - cele i marzenia, wspieranie celów i marzeń,
  • „Ustalanie zasad domowych” – docenić rodziców, docenić członków rodziny.
  • „Budowanie mostów” - radzenie sobie z presją rówieśniczą, rozwijanie komunikacji wewnątrz rodziny.

Zgłoszenia chęci udziału prosimy kierować do pani pedagog Ireny Maćkowiak i pani psycholog Jolanty Mirosław poprzez dziennik elektroniczny lub telefonicznie 690 879 149 do 6 maja 2019 r.

O udziale decyduje pierwszeństwo zgłoszenia.

Prowadzące:

pedagog Irena Maćkowiak