Czyste powietrze - u nas

5 grudnia gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli firmy Open Education Group Sp. Z o.o. z Białegostoku. Celem wizyty było przeprowadzenie szkolenia na temat zanieczyszczeń powietrza. Wzięli w nim udział uczniowie klas czwartych oraz 2g.

Dzieciaki poznały właściwości powietrza, zdobyły też wiedzę na temat rodzajów i skutków jego zanieczyszczeń, poznały pojęcie niskiej emisji i przyczyny jej powstania. Uświadomiły też sobie, jakie są skutki ekologiczne i zdrowotne niskiej emisji.

Szkolenie było elementem kampanii „Odetchnij! Czyste Mazowieckie” realizowanej przez Mazowiecki
Urząd Wojewódzki w Warszawie.