„…już mieszkaniec, obywatel i już człowiek”

Słowa te napisał o dzieciach blisko sto lat temu Janusz Korczak, a przypominamy je szczególnie 20 listopada w Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka (od zeszłego roku jest to również Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka).

Z tej okazji 21 i 22 listopada uczniowie klas: III a, III d, III f i III g wraz z wychowawczyniami przygotowali apel, który został poświęcony prawom dziecka. Występom uczniów towarzyszyła krótka prezentacja multimedialna obrazująca prawa wszystkich dzieci. Została odśpiewana również piosenka Małej Orkiestry Dni Naszych pt. „Piosenka o Prawach Dziecka”, która co roku towarzyszy szkolnym obchodom Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.