• JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Łączy nas pamięć...

 

Pod tym hasłem od kilku lat w rocznicę powstania w getcie warszawskim odbywa się akcja edukacyjno – społeczna Żonkile organizowana przez Muzeum Żydów Polskich Pollin. W tym roku i nasza szkoła włączyła się w tę akcję, jej szkolnym koordynatorem została pani Alicja Nowak. Akcja potrwała 2 dni.

19 kwietnia (środa) członkowie Szkolnego Koła Bibliotecznego rozdawali nauczycielom i uczniom przygotowane wcześniej żonkile – symbol pamięci o powstańcach, a w czwartek (20 kwietnia) odbył się historyczny spacer po mieście „Żydowskim szlakiem”. Po miejscach związanych z ludnością żydowską oprowadzał nas pan Jan Rokita z Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej. Poznaliśmy okoliczności osiedlania się Żydów w Górze Kalwarii, wysłuchaliśmy opowieści o obyczajach związanych z religią żydowską, uczciliśmy też minutą ciszy pamięć mieszkańców naszego miasta wywiezionych do getta warszawskiego a z niego do obozu zagłady w Treblince.

 

 

dz2

zapisy

ava

projekt i wykonanie: synermedia.pl
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Facebook Slider