"Używaj mózgu człeku kochany!"

20 marca po raz drugi obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Mózgu.

Dzieci mogły wziąć udział w różnych formach aktywności rozwijających sprawność mózgu i wszystkich funkcji potrzebnych do dobrego działania każdego dnia. Na korytarzu II piętra zawisły gazetki, których bohaterem był mózg – jego budowa, a także praktyczne porady dotyczące tego, jak należy go ćwiczyć (taki „mózgowy fitness”).

Wszyscy powinniśmy dbać o umysły - nasze i naszych dzieci. Wspólne gry, zabawy, ćwiczenia fizyczne gimnastykujące nasz mózg będą ciekawą rozrywką dla mózgu i miłym wspólnie spędzonym czasem.

Tak, tak… „Używaj mózgu człeku kochany, bo organ ten zanika, gdy nieużywany!”

Reedukator- Bożena Gromadzka.