Czytający Mistrzowie

W poniedziałek 23 stycznia odbył się szkolny konkurs czytelniczy „Mistrz głośnego czytania” skierowany do uczniów klas 4 – 6.

Celem konkursu było przede wszystkim promowanie czytelnictwa wśród dzieci oraz kształtowanie umiejętności pięknego czytania. Uczniowie czytali wylosowane wcześniej fragmenty popularnych powieści dla dzieci i młodzieży:

klasy czwarte: C.S. Lewis „Lew, czarownica i stara szafa”, Sempé, Goscinny „Mikołajek i inne chłopaki”

klasy piąte: J. Olech „Dynastia Miziołków”, F. Molnar „Chłopcy z Placu Broni”

klasy szóste: A. Szklarski „Tomek w krainie kangurów”, R.R. Tolkien „Hobbit, czyli tam i z powrotem”

Jury w składzie: p. Elżbieta Gwara, p. Alicja Nowak, p. Marta Szlaga oceniało uczestników biorąc pod uwagę cztery kryteria: płynność i tempo czytania, intonację, dykcję, interpretację głosową czytanego tekstu.

Mistrzami głośnego czytania zostali:

na poziomie klas czwartych - Agata Wrochna, kl. 4c i Zuzanna Podsiadły, kl. 4d

na poziomie klas piątych - Kamil Kisiel, kl. 5b

na poziomie klas szóstych - Paulina Kornberg, kl. 6d

Zwycięzcom konkursu gratulujemy, a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i życzymy wielu wspaniałych chwil i emocji przeżytych w świecie literackiej fikcji.

Organizatorzy konkursu:

p. Alicja Nowak