• JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Jeden za wszystkich!

 W dniach 10 – 11 grudnia miał miejsce finał „Szlachetnej Paczki”. Byliśmy tym zainteresowani, ponieważ nasza szkoła zaangażowała się w tę akcję i wspomogła wybraną dla nas rodzinę.

Udało się zgromadzić długoterminową żywność, środki czystości, kosmetyki, ubrania, zabawki dla dzieci, prezenty pod choinkę i najważniejsze – pieniądze na zakup węgla (2,5 tony). Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie całej naszej szkolnej społeczności: rodziców, uczniów, nauczycieli, zaangażowanie radnych naszej gminy, a także rodziców dzieci z warszawskiego Niepublicznego Przedszkola „Echa Leśne”. Szkolnym koordynatorem akcji była pani Iwona Książek, liderem „Szlachetnej Paczki” została w tym roku pani Dorota Wodyńska.

Dzisiaj (13 grudnia) otrzymaliśmy mailową wiadomość od ekipy Szlachetnej Paczki, którą pozwolimy sobie przytoczyć:

Drogi Darczyńco,
Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze! 
Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne. 
Cieszymy się, że jesteś częścią tej radości, którą przeżywała obdarowana rodzina podczas dostarczenia Paczki.
Wolontariusz, który opiekował się rodziną chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

Rankiem w sobotę został dowieziony węgiel. Po południu pojawiliśmy się z resztą prezentów dla rodziny. Pani Ewa z niedowierzaniem patrzyła na wnoszone rzeczy. Hubert i Maciej byli przeszczęśliwi. Klocki Lego sprawiły dużo uśmiechu na ich twarzach. Jednak trzeba było rozpakować kolejne paczki, więc szybkimi ruchami wyjmowali zabawki z kolejnego kartonu. Każda następna rzecz była dla nich dużą uciechą. Chcieli rozpakować po kolei każdą paczkę, więc czasami troszkę im pomogłam. Pani Ewa była bardzo wzruszona i z radością patrzyła na uśmiechnięte twarze jej chłopców. Samo rozpakowywanie sprawiło dużą przyjemność całej rodzinie, nie mówiąc już o tym, jak wielką wartość ma dla nich to, że ktoś chciał im pomóc. Pani Ewa przekazała Darczyńcom kartkę z życzeniami i laurki.

Co chce przekazać Tobie wolontariusz:

Chciałabym serdecznie podziękować Dyrekcji, Nauczycielom, Rodzicom oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania tej paczki. "Życie człowieka czystego i szlachetnego jest czymś świętym i cudownym: wyzwala niesłychane siły, które działają również na odległość" /Hesse/. Dziękuję Wam za te wszystkie siły, serca, które włożyliście do tych paczek. Ze swej strony chciałabym złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech Dzieciątko Jezus błogosławi w każdej chwili życia, obdarza potrzebnymi łaskami. Niech to dobro, które czynicie, wraca do Państwa. Życzę dużo radości i spełnienia najskrytszych marzeń.

Co chce powiedzieć od siebie rodzina:

"Chciałabym podziękować wszystkim Darczyńcom za zaangażowanie w pomoc dla naszej rodziny. Dzięki Wam te Święta będą lepsze. Wierzę, że dobro które dajecie, wróci do Państwa. Jestem wzruszona."

 

 

dz2

zapisy

ava

projekt i wykonanie: synermedia.pl
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Facebook Slider