Przede wszystkim rodzinnie

Dzisiejszy wieczór był naprawdę niezwykły. O godzinie 18:00 w sali kina „Uciecha” rozpoczął się Rodzinny Konkurs Pieśni Patriotycznej „Śpiewająca Rodzina”. W tym wyjątkowym konkursie wzięli udział nasi uczniowie wraz z rodzicami.

Tematyka wykonywanych utworów nawiązywała do treści patriotycznych, ale najważniejsza w konkursie była właśnie rodzina: rodzinne śpiewanie, przebywanie ze sobą, wspólny występ i wesoła atmosfera stworzona przez prowadzącą konkurs panią Dorotę Wodyńską. „Gratuluję Wam wszystkim odwagi” – zwrócił się do uczestników Dyrektor Pan Robert Kornberg. W tym stwierdzeniu było sporo racji – rodzice bardziej przeżywali występ niż same dzieci. Emocjonujące było również czekanie na werdykt jury. Po burzliwych obradach jurorzy (Andrzej Kochański – przewodniczący, Christian Broniarz, Natalia Szcześniak, Aleksandra Fedynicz – Komosa) ogłosili wyniki:

I miejsce

w kategorii młodszych klas zajęła rodzina Olejników, która wykonała piosenkę „Przybyli ułani”

w kategorii klas starszych zajęła rodzina Trochimów. W wykonaniu tej rodziny usłyszeliśmy piosenkę „Wojenko, wojenko”

II miejsce

w kategorii klas młodszych zajęła rodzina Czubów i Sobiepanków prezentując przepiękną piosenkę „Biały orzeł”

w kategorii klas starszych zajęła rodzina Dzwonkowskich, która urzekła jurorów brawurowym wykonaniem piosenki „Rozszumiały się wierzby płaczące”

III miejsce

w kategorii klas młodszych zajęła rodzina Dobrzyńskich i Krupów. W ich wykonaniu usłyszeliśmy piosenkę „Warszawskie dzieci”

w kategorii klas starszych zajęła rodzina Woźniaków, która wykonała hymn Polski

Organizatorzy przewidzieli także nagrodę publiczności oraz Grand Prix. Publiczność postanowiła nagrodzić rodzinę Dudzińskich, która zaśpiewała piosenkę „Przybyli ułani”. Grand Prix – najlepsi z najlepszych – przypadł rodzinie Trochimów. Nagrody – gry rodzinne, dyplomy, statuetka Grand Prix zostały zakupione ze środków zdobytych z mikrodotacji stowarzyszenia „O to chodzi” udzielonej w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji.

„To jest pierwszy taki konkurs – nie tylko w gminie (…), ale na pewno nie ostatni. Planujemy kolejny – zapewne pod koniec roku szkolnego. Będzie to Rodzinny Konkurs Piosenki Różnej” zapowiadają pomysłodawcy konkursu: pan Andrzej Kochański i pani Aleksandra Fedynicz – Komosa. „To nas natchnie do ćwiczeń” – odpowiedziała na to jedna z uczestniczących w konkursie rodzin. Oby tak było!