Z Anina do Góry

Dzisiaj odwiedzili nas niezwykli goście. Byli to uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 218 im. Michała Kajki w Aninie, którzy wraz z opiekunami zawitali do Góry Kalwarii.

W towarzystwie naszych uczniów z klasy 6d goście poznawali dzieje miasta. Zwiedzili ratusz i gabinet Pana Burmistrza, złożyli wizytę w Muzeum św. Stanisława Papczyńskiego na Mariankach, Kościół na Górce. Zaprosiliśmy ich także do naszej szkoły, aby mogli poznać jej ciekawą historię i zobaczyć, jak wygląda nasze szkolne życie. Po obiedzie wyprawili się do Czerska i tam odbyli wędrówkę śladami królowej Bony. „Zapraszamy do nas” – brzmiało na pożegnanie. Na pewno skorzystamy z tego zaproszenia, mamy nadzieję, że jest to początek trwałej współpracy.