• JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Katyń - pamiętamy

images (6)   76 lat temu w lesie niedaleko Katynia, w okolicach Ostaszkowa, Starobielska sowieci zamordowali polskich żołnierzy, policjantów, lekarzy, nauczycieli… Dzisiaj (8 kwietnia) odbyły się gminne uroczystości poświęcone ofiarom zbrodni katyńskiej.

Uczestniczyła w nich klasa 6d. W szczególny sposób uczciliśmy pamięć żołnierzy 1 Pułku Artylerii Najcięższej oraz mieszkańców Góry Kalwarii, których nazwiska znalazły się na nowej tablicy pamiątkowej odsłoniętej podczas uroczystości. Po apelu poległych i złożeniu kwiatów pod tablicą przeszliśmy do miejsca, w którym został posadzony Dąb Pamięci. To drzewo jest symbolem pamięci Narodu o Bohaterach. 

 

 

dz2

zapisy

ava

projekt i wykonanie: synermedia.pl
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Facebook Slider