• JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Jest taki dzień...

 

To najważniejszy dzień w roku szkolnym – i wcale nie jest to pierwszy dzień wakacji, tylko Święto Szkoły, podczas którego wspominamy naszego patrona – księcia Janusza I Starszego.

W tym roku świętowaliśmy w piątek 22 maja. I jak to w święto bywa –ten piątek różnił się od innych szkolnych piątków. Nie przyszliśmy na lekcje, tylko na przeróżne zajęcia. Zaczęło się od spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych. Potem wszyscy zebraliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie przypomnieliśmy sobie, kim był i czego dokonał książę Janusz. A potem… różne zajęciaw różnych miejscach: warsztaty Capoiery oraz grupy „Bartek”, pokazy taneczne formacji Emotion, wizyta w Muzeum Regionalnym państwa Prus – Wiśniowskich, przedstawienie w wykonaniu szkolnego koła teatralnego, zawody sportowe, prezentacje o państwach Unii Europejskiej i regionach Polski, konkursy: historyczno – literacki, plastyczny… jednym słowem moc wrażeń. Dodatkową atrakcją był kącik zdrowego żywienia. Uczestnicy projektu „Moja Przyszłość” (realizowanego w naszej szkole od września) przygotowali w ramach swoich zajęć krzepiący i zdrowy posiłek: pyszne kanapeczki, owocowe koktajle… mogliśmy też porozmawiać z nimi o zasadach zdrowego żywienia – regularnym jedzeniu posiłków, odpowiedniej ilości jedzenia, piramidzie zdrowego żywienia.

Zdrowych i smacznych produktów dostarczyli nie tylko rodzice, ale również pan Zbigniew Bugno i pan Jacek Gliński. Dziękujemy!

 

 

dz2

zapisy

ava

projekt i wykonanie: synermedia.pl
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Facebook Slider