• JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Święto Konstytucji w szkole i gminie

 

30 kwietnia klasa Ve przygotowana przez panią Sylwię Rodziewicz zaprezentowała akademię szkolną poświęconą 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Artyści wprowadzili nas w klimat święta przypominając o wydarzeniach z 1791 roku. Mieliśmy okazję posłuchać wierszy patriotycznych oraz piosenek wykonanych przez członków szkolnego koła muzycznego pod kierunkiem pani Urszuli Fulary.

W niedzielę 3 maja nasi przedstawiciele wzięli udział w gminnych obchodach Święta Konstytucji. Po Mszy św. w intencji Ojczyzny uczestnicy uroczystości przeszli na plac przy pomniku marszałka Piłsudskiego. Hymn państwowy, przemówienie zastępcy burmistrza pan Jana Wysokińskiego oraz występ uczniów z Gimnazjum im. Orła Białego w Brześcach uświadomił, że Święto Konstytucji to święto Wolności, która jest darem i zobowiązaniem.

 

 

dz2

zapisy

ava

projekt i wykonanie: synermedia.pl
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Facebook Slider