• JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator

(Nie)bezpieczny komputer?

 

27 kwietnia od godziny 9:30 w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w szkoleniu poświęconym profilaktyce uzależnień. Szkolenia prowadzili wykładowcy warszawskiej Akademii Pedagogiki Specjalnej: prof. dr hab. Józef Bednarek i dr Anna Andrzejewska.

Podczas spotkań poruszany był problem różnego rodzaju uzależnień – od środków psychoaktywnych do infoholizmu, uzależnienia od cyberprzestrzeni. Wśród omawianych zagadnień znalazły się między innymi zasady NETYKIETY. Jak wielkie wrażenie wywarło to spotkanie najlepiej świadczy fakt, że uczniowie dyskutowali na poruszane tematy nawet w czasie drogi powrotnej do szkoły.

Po południu – o godz. 17:30 rozpoczęła się konferencja połączona z debatą otwartą dla rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości. Prelegenci przedstawiali mechanizmy uzależnień – identyczne dla alkoholizmu i infoholizmu oraz niszczące osobowość popularne gry komputerowe. Po prelekcji nadszedł czas na debatę, podczas której można było szerzej omówić wybrane zagadnienia. „Takie spotkania powinny odbywać się częściej” – komentowali obecni na sali uczestnicy.

Akcja odbywała się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy pana Dariusza Zielińskiego zaś organizatorem spotkań była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Księcia Janusza w Górze Kalwarii. Inicjatywa została zrealizowana ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

 

dz2

zapisy

ava

projekt i wykonanie: synermedia.pl
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Facebook Slider