(Nie)bezpieczny komputer?

27 kwietnia od godziny 9:30 w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w szkoleniu poświęconym profilaktyce uzależnień. Szkolenia prowadzili wykładowcy warszawskiej Akademii Pedagogiki Specjalnej: prof. dr hab. Józef Bednarek i dr Anna Andrzejewska.

Podczas spotkań poruszany był problem różnego rodzaju uzależnień – od środków psychoaktywnych do infoholizmu, uzależnienia od cyberprzestrzeni. Wśród omawianych zagadnień znalazły się między innymi zasady NETYKIETY. Jak wielkie wrażenie wywarło to spotkanie najlepiej świadczy fakt, że uczniowie dyskutowali na poruszane tematy nawet w czasie drogi powrotnej do szkoły.

Po południu – o godz. 17:30 rozpoczęła się konferencja połączona z debatą otwartą dla rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości. Prelegenci przedstawiali mechanizmy uzależnień – identyczne dla alkoholizmu i infoholizmu oraz niszczące osobowość popularne gry komputerowe. Po prelekcji nadszedł czas na debatę, podczas której można było szerzej omówić wybrane zagadnienia. „Takie spotkania powinny odbywać się częściej” – komentowali obecni na sali uczestnicy.

Akcja odbywała się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy pana Dariusza Zielińskiego zaś organizatorem spotkań była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Księcia Janusza w Górze Kalwarii. Inicjatywa została zrealizowana ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.