• JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator

W rocznicę Cudu nad Wisłą

15 sierpnia obchodziliśmy ważne święto państwowe – rocznicę bitwy warszawskiej czyli tzw. „Cudu nad Wisłą”. O godzinie 10:00 rozpoczęła się Msza święta, w której modliliśmy się w intencji Ojczyzny. Po Mszy uczestniczyliśmy w drugiej części uroczystości, która miała miejsce przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego – bohatera wspominanych wydarzeń. Wysłuchaliśmy przemówienia Zastępcy Burmistrza pana Jana Wysokińskiego, składaliśmy kwiaty przed pomnikiem. Każdy z nas powinien pamiętać, że gdyby nie zwycięstwo Polaków nad bolszewikami w 1920 roku, Polski mogłoby dzisiaj nie być. Co więcej nie wiadomo, jak potoczyłyby się losy Europy, dlatego bitwę tę uznano za jedną z decydujących bitew świata.

dz2

zapisy

ava

projekt i wykonanie: synermedia.pl
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Facebook Slider