• JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Szkolne świętowanie

Dziś (23 maja) obchodziliśmy jeden z ważniejszych dni w ciągu całego roku szkolnego – Święto Szkoły czyli Dzień Patrona. To wyjątkowe święto, w czasie którego wspominamy księcia Janusza I Starszego – szkoła ma swoje imieniny. Jak to z okazji święta – wprost nie wypadałoby, gdyby ten dzień nie wyróżniał się spośród innych J.

Dlatego nie było zwykłych lekcji – zmieniła się nieco organizacja tego dnia. Zamiast przedmiotów takich jak: język polski, matematyka, przyroda itd., odbywały się przeróżne zajęcia dla poszczególnych poziomów. Klasy pierwsze obejrzały pokaz taneczny formacji Emotion (w formacji tej tańczą również nasi uczniowie), rywalizowały ze sobą w zawodach sportowych, uczestniczyły w warsztatach tanecznych z grupą „Bartek” działającą przy Ośrodku Kultury w naszym mieście. Klasy drugie po wysłuchaniu krótkiego rysu historycznego o księciu Januszu, wzięły udział w warsztatach z Capoeiry, by później współzawodniczyć w różnych konkurencjach podczas zawodów sportowych. Dla klas trzecich został przygotowany konkurs plastyczny „Na dworze księcia Janusza” oraz przedstawienie szkolnego koła teatralnego „Jutrzenka” p.t. „Księżniczka na ziarnku grochu”. Klasy czwarte wybrały się do Muzeum Regionalnego Państwa Bożeny i Wojciecha Prus – Wiśniewskich oraz wzięły udział w konkursie plastycznym „Zamki…” Klasy piąte i szóste wysłuchały wprawdzie rysu historycznego na temat księcia Janusza, ale już wcześniej musiały przygotować się do świętowania. W ramach projektu „My w Europie – poznajemy sąsiadów Polski” klasy piąte przygotowały prezentacje na temat wybranych krajów sąsiadujących z Polską, a klasy szóste realizowały projekt „Poznajemy regiony kraju”, na który musiały przygotować prezentacje dotyczące wybranych regionów Polski. Następnie odbył się pokaz „Mam talent” klas piątych, uczniowie klas szóstych urządzili pokaz współczesnej mody. Ponadto reprezentacje klas piątych i szóstych wzięły udział w konkursie historycznym p.t. "Książę Janusz - pan ziemi czerskiej". Na zakończenie swojego święta uczniowie spotkali się ze strażakami z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. To był rzeczywiście wyjątkowy dzień.

 

 

 

 

 

dz2

zapisy

ava

projekt i wykonanie: synermedia.pl
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Facebook Slider