• JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Wola Sejmu to sprawiła...

30 kwietnia uczniowie klasy IVb przygotowani przez panie Annę Wilk i Magdalenę Malarz wprowadzili nas w klimat Święta Konstytucji 3 Maja. Podczas akademii przypomnieli ważniejsze wydarzenia z dziejów Polski drugiej połowy XVIII wieku mające związek z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja: I rozbiór Polski oraz Sejm Czteroletni, podczas którego uchwalono Konstytucję. „To była piękna lekcja historii i patriotyzmu” stwierdziła pani wicedyrektor Jolanta Skolimowska dziękując uczniom i nauczycielom.

 

Święto Konstytucji uczciliśmy nie tylko w szkole, ale również podczas gminnych uroczystości w dniu 3 maja. Na Mszy świętej sprawowanej w intencji Ojczyzny modliliśmy się za wszystkich, którzy z poświęceniem pracowali dla Jej dobra oraz tych, którzy za Nią ginęli. Po Mszy obejrzeliśmy montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów z Zespołu Szkół im. Orła Białego w Brześcach oraz wysłuchaliśmy przemówienia Burmistrza Miasta i Gminy pana Dariusza Zielińskiego. Druga część uroczystości miała miejsce na placu Marszałka Piłsudskiego. Złożenie kwiatów pod pomnikiem oraz koncert w wykonaniu orkiestry parafialnej wieńczyły gminne obchody 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

 

 

 

 

 

dz2

zapisy

ava

projekt i wykonanie: synermedia.pl
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Facebook Slider