• JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator

 

Trzy tygodnie minęły jak jeden dzień…

 

Z pierwszym wakacyjnym poniedziałkiem, 1 lipca w naszej szkole rozpoczęły się półkolonie letnie, w których uczestniczyło 80 uczniów klas od pierwszej do szóstej. Trwały trzy tygodnie, ale myliłby się każdy, kto myślałby, że uczniowie spędzali ten czas w szkole.

 

Każdy dzień - od poniedziałku do piątku był wypełniony przeróżnymi atrakcjami. Podczas pieszych rajdów poznawaliśmy okolice naszego miasta i jego dzieje – tropiliśmy ślady historii wyprawiając się m.in. do bunkrów przy ulicy Lipkowskiej, byliśmy także w piekarni pana Zbigniewa Bugno - poznawaliśmy, jak wygląda praca piekarza i proces wypieku chleba. W lesie przy ulicy Walewickiej zmieniliśmy się w inżynierów budowniczych – dzięki nam na leśnych piachach stanęły cztery wspaniałe szałasy - a każdy z nich godny był tytułu „Budowli Roku”. Mogliśmy także popisać się swoimi umiejętnościami sportowymi i braliśmy udział w półkoloniadzie, która przebiegała w tym roku pod hasłem „W zdrowym ciele - zdrowy duch!” Raz w tygodniu wychodziliśmy na basen – mogliśmy chlapać się i pływać w te upalne dni. Niezapomnianych wrażeń dostarczały wyjazdy. W konstancińskiej tężni zmieniliśmy się na chwilę w prawdziwych kuracjuszy, w Chojnowie - w rezerwacie „Zimne Doły”, bawiliśmy się w botaników i zoologów, w Ogrodzie Botanicznym PAN pogłębialiśmy swoją botaniczną wiedzę. Z pewnością niezapomniany będzie wyjazd do Wilgi do Wodnego Parku Rozrywki – cały dzień przebiegał pod hasłem „plażing i smażing” a kąpieli mieliśmy, ile dusza zapragnie. Najwięcej emocji dostarczył nam pobyt w parku linowym w Pęcławiu – dla każdego przejście wybraną trasą było nie lada wyzwaniem, niektórzy podjęli je kilkakrotnie! Prawdziwą przyjemność sprawiła wiadomość, że w ostatni czwartek jedziemy do kina na film p.t. „Minionki rozrabiają”, a po filmie czeka nas szaleństwo w Hula Kula – kręgle i „Małpi gaj”. Każda wycieczka uwieczniona była na rysunkach, które przyozdobiły szkolny korytarz. Umieszczone tam były również rysunki oraz prace z konkursów profilaktycznych, w których braliśmy udział. I oto nadszedł piątek 19 lipca – ostatni dzień półkolonii. Uroczyste zakończenie rozpoczęło się w kinie o godz. 11:00, podziękowaniom nie było końca. Później rozpoczął się Wielki Półkolonijny Konkurs „Mam Talent”. A na koniec… dyskoteka w kinowej sali. Trzy tygodnie półkolonii były dla wszystkich wspaniale spędzonym czasem!

 

dz2

zapisy

ava

projekt i wykonanie: synermedia.pl
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Facebook Slider