„Wakacje, znowu są wakacje!”

Tą optymistyczną piosenką pożegnaliśmy rok szkolny 2012/2013. Ale po kolei. 28 czerwca o godzinie 9:00 zebrały się przed salą gimnastyczną prawdziwe tłumy.

I nic dziwnego – wreszcie nadszedł ten oczekiwany dzień – koniec roku szkolnego. Uroczystości rozpoczęły klasy szóste, które odtańczyły poloneza – był to naprawdę podniosły początek. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu rozpoczęły się przemówienia. Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria pan Dariusz Zieliński dziękował panu dyrektorowi, nauczycielom, rodzicom i samym uczniom za pracę przez te długie dziesięć miesięcy, pan dyrektor Robert Kornberg życzył wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Dziękowali również rodzice i uczniowie klas szóstych – dla nich było to pożegnanie ze szkołą, dlatego absolwenci szkoły złożyli uroczyste ślubowanie. Wzruszenie towarzyszyło wszystkim, zwłaszcza podczas przekazywania sztandaru nowemu pocztowi sztandarowemu z klasy Vb. Po wyprowadzeniu rozpoczęła się druga część uroczystości – część artystyczna przygotowana (podobnie jak część oficjalna) przez klasy VIa i IIIb pod kierunkiem pań Iwony Książek i Magdaleny Malarz. Aktorzy z wielkim humorem przedstawiali niektóre lekcje: języka polskiego, matematyki, historii, plastyki… oklaskom nie byłoby końca, gdyby nie to, że została jeszcze najprzyjemniejsza kwestia – wręczenie nagród najlepszym uczniom, w tym również najlepszej uczennicy w szkole – Agnieszce Karpacz. A potem już tylko spotkanie z wychowawcami, rozdanie świadectw i … WAKACJE! ZNOWU SĄ WAKACJE!