Wielki finał gminnego projektu "Nawet dzieci segregują śmieci"

17 maja zjechali do naszej szkoły uczniowie ze wszystkich szkół znajdujących się na terenie naszej gminy. Rozpoczął się wielki finał gminnego projektu ekologicznego „Nawet dzieci segregują śmieci”, w którym wzięli udział zwycięzcy rozgrywanych wcześniej etapów szkolnych.

Uczestnicy, podzieleni na kategorie wiekowe „szkoła podstawowa” i „gimnazjum”, prezentowali piosenki oraz plakaty poświęcone tematyce segregacji śmieci. Spośród wielu prezentacji jury, w skład którego wchodzili m.in. przedstawiciele Działu Ochrony Środowiska z Urzędu Miasta i Gminy Góra Kalwaria, musiało wybrać najlepszą w każdej kategorii wiekowej. Ostatecznie główną nagrodę w kategorii „szkoły podstawowe” przyznano szkole podstawowej w Baniosze, a w kategorii „gimnazjum” – gimnazjum w Baniosze. Nagrodą główną okazały się dwa czeki opiewające na kwotę 2.000 zł każdy, ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria oraz Zarząd Gospodarki Komunalnej w Górze Kalwarii. Koordynatorkami projektu były panie Iwona Książek i Joanna Rącz.