• JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator

 

„Zgoda Sejmu to sprawiła…”

 

Ta znana wszystkim piosenka upamiętnia niezwykle ważne wydarzenie – uchwalenie Konstytucji 3 Maja, pierwszej w Europie i drugiej na świecie nowoczesnej konstytucji. Z tej okazji 30 kwietnia odbyło się przedstawienie przypominające wydarzenia z 3 maja 1791 roku.

 

Uczniowie klasy VIc przygotowani przez panią Aleksandrę Fedynicz – Komosę zaprezentowali nam najważniejsze etapy obrad Sejmu Wielkiego – to było prawdziwe widowisko historyczne! O oprawę muzyczną zadbali członkowie kółka muzycznego, którzy pod kierunkiem pani Urszuli Fulary wykonali piosenki poświęcone majowej konstytucji.

Gminne uroczystości poświęcone uchwaleniu Ustawy odbywały się 3 maja. Uczestniczyli w niej również przedstawiciele naszej szkoły. Po uroczystej Mszy świętej odprawionej w intencji Ojczyzny, przeszliśmy na plac przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Po przemówieniu Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria pana Dariusza Zielińskiego nastąpił moment złożenia kwiatów, wśród obecnych delegacji byli także uczniowie z naszej szkoły.

 

 

 

 

dz2

zapisy

ava

projekt i wykonanie: synermedia.pl
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Facebook Slider