Gminny Konkurs Ekologiczny

26 kwietnia w naszej szkole odbył się „Gminny Turniej Ekologiczny". Brały w nim udział czteroosobowe drużyny ze szkół podstawowych i gimnazjów, znajdujących się na terenie gminy Góra Kalwaria. Konkurs odbył się w ramach gminnego projektu ekologicznego „Nawet dzieci segregują śmieci", który jest koordynowany przez nauczycieli przyrody z naszej szkoły: panie Iwonę Książek i Joannę Rącz.

Podczas turnieju uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ochrony środowiska np. na temat recyklingu czy segregacji śmieci.

Uczestników konkursu powitali: Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria pan Dariusz Zieliński, dyrektor naszej szkoły pan Robert Kornberg oraz kierownik Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska – pani Renata Jasik.

Poziom drużyn był wyrównany - wszystkie okazały się dobrze przygotowane.

A oto najlepsze wyniki:

Kategoria szkoły podstawowe (maksymalna liczba punktów dla drużyny - 88):

I. Szkoła Podstawowa w Baniosze – 86 punktów

II. Szkoła Podstawowa w Coniewie – 82 punkty

III. Szkoła Podstawowa w Górze Kalwarii – 81 punktów

Wyróżnienia otrzymały:

1. Szkoła Podstawowa w Brześcach – 78 punktów

2. Szkoła Podstawowa w Kątach – 76 punktów

Kategoria gimnazja (maksymalna liczba punktów dla drużyny – 104 punkty):

I. Gimnazjum w Baniosze – 91 punktów

II. Gimnazjum w Cendrowicach – 88 punktów

III. Gimnazjum w Coniewie – 87 punktów

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!